Barcelona, Nou Camp, vezette: Fernando Borbalán.

BARCELONA: Valdés - Alves, Puyol, Abidal, Maxwell - Xavi (Keita 67.), Mascherano (Busquets, 52.), Iniesta - Pedro (Krkic, 61.), Messi, Villa. Vezetőedző: Josep Guardiola.
Cserepad: Pinto, Adriano, Piqué, Busquets, Keita, Thiago, Krkic.

REAL SOCIEDAD: Bravo - Martínez, González, Ansotegi, De La Bella - Rivas, Elustondo - Priet (Sarpong, 80.), Aranburu (Zurutuza, 56.), Griezmann - J. Llorente (Raúl Tamudo, 70.). Vezetőedző: Martin Lasarte.
Cserepad: Zubikarai, Labaka, Bergara, Sarpong, Zurutuza, Tamudo, Viguera.

Gólszerző: Villa (9.), Iniesta (32.), Messi (47., 87.), Krkic (90.)

Sárga lap: Mascherano (7.)
93.: Vége a mérkőzésnek! 5-0
90..: GÓÓÓL!!!! KRKIC!!!! Becipelte, majd 14 méterről lőtt a kapusba, a kipattanót a léc alá vágta. 5-0
87.: GÓÓÓL!!!! MESSI!!!! 17. gólja. A komplett védelem előtt elvezette a labdát, aztán elgurított Bravo mellett a hosszú alsóba. Zseni. 4-0 83.: Tamudo rúgott egy gyertyát 18 méterről, a kapu mögött hullott le.
80.: Csere: Prieto helyett Sarpong.
78.: Messi passzába, majd, lövésébe vetődtek bele, újrázott, nyolc méterről lőtt a jobb kapufára. Aztán Alves színészkedett lövés helyett.
77.: Sarpong jön (ex-Ajax).
76.: Maxwell beadása volt mély mindenkinek.
74.: Iniesta, Villa, Iniesta, Villa, csak keresik a labdát a vendégek, szöglet.
70.: Csere: Llorente helyett Tamudo, az Espanyol korábbi ikonja.
67.: Csere: Xavi helyett Keita.
66.: Villa reklamált joggal egy meg nem ítélt szöglet miatt.
65.:: Krkic elől kanalazott majdnem saját kapujába González.
62.: Több, mint 570 perce nem kapott gólt a Barca, utoljára Nilmar talált be Valdés hálójába a 11. fordulóban (Barca-Villarreal 3-1).
61.: Csere: Pedro helyett Krkic.
60.: Krkic készül beállni.
58.: Villa tette be középre, a kapu torkából mentett González.
56.: Csere: Aranburu helyett Zurutuza
52.: Csere: Mascherano helyett Busquets.
52.: Maxwell lábáról csúszott le egy lövés.
47.: GÓÓÓL!!!! MESSI!!!! Háromszor kényszerítőzött Messi Alvesszel, harmadjára már belsőzött a hosszú alsóba. Mesteri gól. 3-0
.46.: Folytatááás!!! Nincs csere
45+1.: Vége a félidőnek! Legalább olyan magabiztos a Barca, mint a Real, esetleges a baszkok támadójátéka.
45.: Egy perc.
40.: Hetven százalékban birtokolják a labdát a katalánok.
38.: Messi csavart 16 méteről mellé-fölé, nem volt rossz.
36.: Griezmann lövése pattant szögletre Abidalról.
32.: GÓÓÓL!!! INIESTA!!!! Iniesta kényszerítőzött a jobb oldalon Pedróval, aztán némileg váratlanul megcélozta a rövid alsót, befért. 2-0
29.: TE JÓSZAGÚ MÁLNABOKOR! Mit hagytál ki, Alves?????? Villa lövetett volna vele gólt, két méterről, teljesen üresen állva terelhette volna a hálóba, helyette sikerült oldalra felszabadítania.
28.perc: Messi éles bal oldali lövését spárgázta ki Bravo. Aztán Xavi lőtt a falba 18 méterről.
23.perc: De la Bella kósza bal oldali beadásra Llorente érkezett a hosszún, nem volt őrzője, egy hajszálon múlt, hogy nem érte el.
21.perc: Megint egy kis tili-toli, Iniesta tette vissza Pedrónak, aki be is lőtte volna, ha nem jön közbe egy láb. Szöglet.
16.perc: Alves bombája szállt négy méterrel a jobb kapufa mellé.
14.perc: Puyol zárta a szöget Griezmann veszélyes bal oldali bejátszásánál.
11.perc: Alves beadását Pedro perdítette a háló tetejére félfordulatból gyönyörű mozdulattal.
9.perc: GÓÓÓL!!!! VILLA!!!! Kilencedik gólja a kilencedik percben. Messi tette ki Pedrónak, aki élesen bejátszott 20középre, éppen tökéletesen volt Villának, aki három méterről,